استاد شهرام ناظری شوالیه آواز ایران در کنسرت

اجرای پرشور قطعات قدیمی و کُردی در کنسرت استاد شهرام ناظری- شوالیه آواز ایران شامگاه دوم اسفند در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران روی صحنه رفت تا در ادامه اجراهای خیریه و انسان‌دوستانه خود، بار دیگر کنسرتی به نفع بیماران جذامی مهاباد برگزار کرده باشد.

استاد شهرام ناظری شوالیه آواز ایران

شهرام ناظری

به گزارش «..موسیقی ما»، این اجرا که تمدید کنسرت ماه قبل «..شهرام ناظری» به شمار می‌رفت و پس از استقبال گسترده علاقه‌مندان به موسیقی و آواز وی صورت گرفت، با تصنیف «..آهسته که سرمستم» (با شعری از مولانا و آهنگسازی و تنظیم گروه دستان و حمید متبسم) آغاز شد و شهرام ناظری با تسلط تمام این بخش از برنامه را به اجرا در آورد.

ساز و آواز و سپس تصنیف «..لولیان» (با شعری از مولانا و آهنگسازی شهرام ناظری و تنظیم گروه «..دستان»)، بخش‌های بعدی کنسرت را تشکیل می‌دادند. قطعه «..زمستان» که با شعر «..مهدی اخوان ثالث» بخش بعدی برنامه بود که در این بین ناظری قبل از آغاز آن رو به حاضرین گفت: «..قطعه زمستان معمولاً در بین مردم ما در جمع‌های رسمی‌تر استفاده می‌شود و مردم خاطرات زیادی از آن دارند. به خاطر همین بد ندیدیم از آنجایی که این برنامه اجرایی خیریه است، آن را برای شما اجرا کنیم.»

با اجرای این قطعه و استقبال مردم از آن، بخش نخست کنسرت این استاد آواز ایرانی به اتمام رسید و «..ناظری» قبل از شروع بخش دوم برنامه رو به حضار گفت: «..مناطق کُردنشین در ایران همیشه محروم مانده‌اند و در کنار دیگر قشرهایی که طعم محرومیت را با تمام وجود چشیده‌اند، آنها نیز متأسفانه محروم بوده‌اند. امشب می‌خواهم در بخش دوم این کنسرت، موسیقی شورانگیز کُردی را به شما تقدیم کنم و امیدوارم شب پرخاطره‌ای را برایتان قم بزنیم و شور و حال خوبی را از این برنامه با خودتان به یادگار ببرید.»

exclusion of all other strata taste Chshydhand, they also unfortunately denied. Tonight I want the second part of the concert, the music you’re passionate dedication and I hope you Qom Prkhatrhay night and we had a great passion for this program you’ll be remembered. ”

ناظری با اجرای چند قطعه کُردی شور و حالی وصف‌نشدنی را در سالن میلاد باعث شد و در ادامه نیز یک اثر جدید از موسیقی آئینی کُردی به اجرا در آورد که به گفته خودش قطعه‌ای جدید بود و برای اولین بار به صورت زنده اجرا می‌شد. بسیاری از حاضرین در هنگام اجرای این قطعه به صورت ایستاده نسبت به اجرای پرشور این اثر ادای احترام کردند و خود ناظری نیز با دیدن این صحنه‌ها از جمعیت حاضر به خاطر همراهی پُرشورشان تشکر کرد.

قطعه «..آتش در نیستان» پایانی باشکوه برای کنسرت خیریه استاد «..شهرام ناظری» بود که باعث شد انرژی فراوانی که حاضرین در سالن به خاطر بخش کُردی برنامه گرفته بودند، بیشتر و بیشتر شود و با حالی خوب، سالن را ترک کنند.

* حاشیه‌ها:

– صابر نظرگاهی (تار)، حسین پرنیا (سنتور)، بابک غسالی (عود)، نگار خارکن (کمانچه آلتو)، راشد باباشهابی (کمانچه)، شهرام محمدی (دیوان و سه‌تار)، فرهاد صفری (تنبک، دمام و دهل) و شهریار نظری (دف) نوازنده‌های گروه را در این برنامه تشکیل می‌دادند.

– شرکت «..آوای هنر» دکور کلاسیک و زیبایی را تدارک دیده بود که «..کیوان ملک‌مطیعی» وظیفه طراحی صحنه را در این کنسرت بر عهده داشت.

– حافظ ناظری (فرزندِ استاد) که برای مدتی کوتاه در ایران به سر می‌برد، به همراه خانواده ناظری در سالن اجرای برنامه حضور داشتند و در بخش کردی اجرا، با لبخندی معنی‌دار، استاد را همراهی می‌کردند.

– در ابتدای برنامه، تیزری از اثر جدید «..حافظ ناظری» در سالن پخش شد که در آن اشاره شده بود که در این اثر، شرکت جهانی «..Sony Music» اسپانسر و ناشر اثر جدید «..حافظ ناظری» است و بسیاری از نوازنده‌های حاضر در این اثر از برندگان چندین دوره جوایز «..گرمی» هستند……

موزیک

پاسخ دهید